Ha iskolát keres gyermeke számára…..

A Mathiász János Általános Iskola – talán nem is gondolnánk – 1897-ben létesült. A több mint 120 éves múlttal rendelkező intézmény folyamatos fejlődésen ment keresztül, mindig igazodva a település igényeihez, a lakosság és emellett a gyermekek létszámához. Megalakulásakor egy tanterem és tanítói szolgálati lakás jelentette az iskola épületet, ma 9 tanterem, tanári, igazgatói, titkári szobák, informatika terem, ebédlő, óvodai csoportszoba, könyvtár, tágas közösségi aula teszi ki az iskola épületét, és ezek mellett ne feledkezzünk meg a hatalmas tornacsarnokról sem. Valamennyi évfolyamon egy osztály működik, de ezzel a hagyománnyal szemben az idei tanévünk rendhagyó módon indult, hiszen 39 első osztályos kisgyermeket írattak be az intézménybe, mely a két első osztály indítását tette szükségessé. Sokat dolgozunk azért, hogy az iskolának jó hírneve legyen, és pozitív megítélést kapjon a falu lakosságától, szülőktől. Célunk, hogy a katonatelepi gyerekek ide járjanak ebbe az iskolába, a településre beköltözők pedig azt hallják, hogy jó iskola a Mathiász Iskola, szívesen ajánlják bárkinek a helyiek.

Némi izgalommal kísérte az idei tanév indítását a vírushelyzet, de az aktuálisan érvényben lévő óvintézkedések betartása mellett folyik a tanítás az iskolában. Sőt tervezzük a jövő évi elsősök megismerését, és ennek érdekében Ovi-suli találkozót tartunk. Minden évben nagy gonddal tervezzük az iskolába készülő nagycsoportosokkal való találkozást, több foglalkozást, programot szervezünk ennek érdekében. A jövő évi elsősöket Juhász Andrea tanító fogadja. Andi néni gyakorlott pedagógus, iskolánkban 2013-ban kezdett dolgozni és több évben is feladatul kapta az első osztályosok tanítását. Jelenleg a 2. osztályosok tanítója, de jövőre ismét a betűtanítás, az írás és olvasás készségének elsajátíttatása lesz a legfőbb feladata a szeptemberben induló első osztályban. A november 12-re tervezett Ovi-suli első foglalkozását az iskola épületében található Katona József Fiókkönyvtárban tartjuk, melyre szeretettel várjuk a jövő tanévben várhatóan iskolát kezdő nagycsoportos kisgyermekeket.

Kisberk Hella

tagintézmény-vezető